DUSZPASTERSTWO

I SPOTKANIA STAŁE

Rozmowy duszpasterskie

Jeśli potrzebujecie Państwo rozmowy z duchownym ewangelickim prosimy o bezpośredni kontakt przez kancelarię parafialną. Rozmowa nie jest uzależniona od przynależności wyznaniowej. Każdy bez względu na na swoje pochodzenie i wyznanie ma prawo do rozmowy o wierze i swoim życiu. Duchownych ewangelickich obowiązuje tajemnica spowiedzi. Księża odwiedzają także osoby chore w domach i szpitalach. Kontakt z duszpasterzem uzyskacie Państwo w zakładce kancelaria / kontakt.

Godziny biblijne

Dobra znajomość Pisma Świętego to obowiązek chrześcijanina. Nasze niedzielne kazania i prywatne rozważania chcemy pogłębiać na wspólnych spotkaniach. Serdecznie każdego zainteresowanego Biblią i chcącego o niej rozmawiać zapraszamy za godziny biblijne, które odbywają się według ogłoszeń.

Lekcje religii

Niezwykle ważnym punktem działalności naszej Parafii, jest praca z dziećmi i młodzieżą. Korzystając z rozwiązań prawnych polskiego systemu oświaty Parafia prowadzi międzyszkolny punkt katechetyczny. Obejmuje on nauczaniem wszystkie dzieci wyznania ewangelickiego zamieszkujące na terenie Parafii. Lekce odbywają się na plebanii lub w szkole, a na koniec roku oceny dostarczane są do szkół i wpisywane na świadectwa uczniów. Skontaktuj się z księdzem by dowiedzieć się kiedy Twoje dziecko może uczęszczać na lekcje religii.

Spotkania dla zainteresowanych luteranizmem

Jesteś zainteresowany historią naszego Kościoła?
Masz pytania dotyczące naszej nauki?
Zastanawiasz się nad wstąpieniem do naszej Parafii?
Chciałbyś wziąć udział w nabożeństwie, ale nie wiesz jak się zachować albo boisz się jak zostaniesz przyjęty?

W naszej Parafii każdy jest mile widziany! Możesz przyjść na dowolne nabożeństwo, wziąć udział w każdym parafialnym spotkaniu. Naszą misją jako chrześcijan jest głoszenie Dobrej Nowiny i chcemy by każdy czuł się u nas jak w domu.

Jeśli jednak masz wątpliwości lub chciałbyś dowiedzieć się o nas więcej zapraszamy na niezobowiązujące spotkania z Księdzem, który odpowie na wszelkie pytania i dokładnie wytłumaczy zasady wiary Kościoła ewangelickiego.

Spotkania odbywają się indywidualnie z każdym zainteresowanym, lub w miarę możliwości tworzone są grupy. Spotkania są dobrowolne i niezobowiązujące.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i spotkań !

Koło Pań

Zapraszamy wszystkie Panie na spotkania Koła Pań. Zebrania odbywają się według ogłoszeń. W ramach spotkań wykonujemy różnego rodzaju projekty plastyczne, np. filcowanie, kwiaty z bibuły czy wyszywanie. Jeśli chcesz spędzić miłe popołudnie w dobrym towarzystwie przy kawie i herbacie to serdecznie zapraszamy!