NABOŻEŃSTWA ODWOŁANE

  • 14 marca 2020
850 542 Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie. Filiały w Iławie, Morągu, Pasłęku, Łęgutach.

15 I 22 MARCA NIE MA NABOŻEŃSTW!
__________

DRODZY PARAFIANIE!

ANI PAN BÓG ANI WASZ KSIĄDZ SIĘ NIE OBRAZI. ZOSTAŃCIE W DOMU!

Jeszcze wczoraj pisałem, że nabożeństwa nie są odwołane, ale zalecamy pozostanie w domach. Wczoraj wieczorem jednak Premier RP ogłosił stan zagrożenia epidemiologicznego. W ślad za tym Biskup Kościoła zalecił odwołanie wszystkich nabożeństw na dwie najbliższe niedziele. jest to sytuacja bez precedensu, bo chyba po raz pierwszy od II Wojny Światowej nie będzie niedzielnej liturgii. Nie mniej jednak jeśli ktoś przyjdzie drzwi będą otwarte, a ja jestem do waszej dyspozycji.

PRZEZ NAJBLIŻSZE TRZY NIEDZIELE NABOŻEŃSTWA EWANGELICKIE BĘDĄ TRANSMITOWANE W TVP 3 O 13.00

Nie chcemy szerzyć paniki, ale racjonalnie, rozważnie i odpowiedzialnie podchodzić do pandemii, która zagraża wielu starszym osobom, także członkom naszej parafii. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o rozwagę. Jeśli nie macie pilnej potrzeby wyjścia, pozostańcie w domu. Ograniczcie spotkania towarzyskie i wyjścia w duże skupiska ludzi. Koniecznie pamiętajcie o higienie rąk, która póki co, jest najskuteczniejszą metodą walki z koronawirusem.

Rezygnacja z niedzielnego nabożeństwa NIE JEST OZNAKĄ SŁABOŚCI CZY NIEWIARY ! Jest wyrazem nasze troski i miłości o bliźniego i swoje własne życie. Wiara nie polega bowiem na zewnętrznych manifestacjach ale na żywej relacji z Bogiem. Taką relację można zachować także w domu. Szczególnie powinni pamiętać o tym Mazurzy. Przez naszą ziemię przeszło wiele epidemii dziesiątkujących mieszkańców. Poza tym rzadka sieć parafii sprawiała, że nie zawsze można było dotrzeć do kościoła. Dlatego Mazurzy bardzo często modlili się w domach. Może macie jeszcze gdzieś zakurzone postylle i modlitewniki, które pamiętają dziadków i pradziadków. Jest wiele możliwości przezywania swojej wiary poza społecznością. Polecam waszej uwadze osobista lekturę Biblii i modlitwę. Może czas izolacji to dobry moment na pasyjną refleksję? Módlcie się o lekarzy i personel medyczny. Pamiętajcie o chorych i osobach starszych żyjących w niepokoju.

Odprawiajcie ze swoimi bliskimi nabożeństwa domowe. Jak to zrobić? Tu macie materiały:

http://gliwice.luteranie.pl/…/Dokum…/NabozenstwoDomoweA4.pdf

I tu ciekawy artykuł: https://ewangelicy.pl/…/zostancie-w-domach-pan-bog-sie-nie…/

Kazania na każdą niedzielę można znaleźć na: www.luteranie.pl

Nabożeństwa online: https://www.luteranie.pl/…/nabozenstwa_luteranskie_transmis…

Jednocześnie zapewniam o swojej gotowości do pomocy i o modlitwie. Jeśli wśród naszych parafian są osoby starsze lub chore, na łożu śmierci które pragną przyjąć Komunię Świętą, albo po prostu potrzebują zakupów czy leków, deklarujemy swoje wsparcie i prosimy o kontakt z parafią pod numerem 509-170-277.

wasz duszpasterz
ks. Wojciech Płoszek