Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Wycieczka z Poznania

Gościliśmy już w naszej Parafii grupę studentów z Poznania. To jednak nie koniec gości ze stolicy Wielkopolski, którzy przybyli do naszej Ostródy. W niedzielę 29 września odwiedziła nas ponad trzydziestoosobowa wycieczka z tamtejszej Parafii. 

 

 

 


Odwiedziny Ostródy były częścią wycieczki na mazury. Nasi goście odwiedzili wcześniej Mikołajki, a także pływali statkiem po jeziorze Śniadrwy. Zwiedzili również skansen "Galindia".

Na zakończenie wycieczki poznaniacy uczestniczyli w nabożeństwie w kościele ewangelickim w Ostródzie. W czasie nabożeństwa na organach grała p. Małgorzata Raszyk-Kopczyńska, organistka i drygentka chóru w Poznaniu. Słowa pozdrowienia wygłosił ks. Marcin Kotas, proboszcz Parafii w Poznaniu. Swoim śpiewem nabożeństwo ubogacił natomiast chór.

Po nabożeństwie goście odwiedzili nową siedzibę naszej Parafii, a także zwiedzili miasto z przewodnikiem. Mamy nadzieję, że nasze wspólne kontakty będą się rozwijać i w przyszłym roku to my odwiedzimy Poznań. Z ust ks. Kotasa usłyszeliśmy bowiem takowe zaproszenie.

Pozdrawiamy naszych gości i dziękujemy tym, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania.

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl