Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Aktualności

Z wizytą w Osterode am Harz

Delegacja z naszej Parafii odwiedziła partnerskie miasto Ostródy.

 

 

 

 

 


W połowie lipca ks. Wojciech Płoszek wraz z Panią Kurator Gracią Sommer odwiedził miasto partnerskie Ostródy - Osterode am Harz. Oba miasta już prawie 20 lat utrzymują wzajemne kontakty, organizując wymiany młodzieży i okolicznościowe spotkania. Nasza Parafia jako część lokalnej społeczności chce również być obecna w relacjach partnerskich.

W trakcie wizyty udało się spotkać z Burmistrzem Osterode - Klausem Beckerem,  który również jest członkiem Kościoła luterańskiego w swoim mieście. Przedstawiliśmy mu historię, a także teraźniejszość i plany na przyszłość naszej Parafii. Burmistrz obiecał odwiedzić nas podczas swojej kolejnej wyprawy do Ostródy w maju 2014r. 

Tego samego dnia przyjął nas superintendent Okręgu Kościelnego Osterode am Harz - pastor Volkmar Keil. Również jemu przekazaliśmy informację o życiu nasze społeczności i wyraziliśmy chęć nawiązania nowych kontaktów partnerskich i współpracy. Gospodarze z zaciekawieniem wysłuchali naszej relacji o życiu w dużej diasporze i rozproszeniu. Nasza sytuacja jest zgoła odmienna od tej w rejonie Harzu. Wierzymy, że uda nam się nawiązać nowe znajomości nawzajem poszerzając swoje horyzonty i zyskując nowe perspektywy.

O nas na YouTube

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który prezentuje Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. Film przygotowany przez Centrum Misji i Ewangelizacji.

 

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl