Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Dzień z Księdzem

Za nami wspaniały Dzień z księdzem zgodnie z obietnicą spędziliśmy cały dzień podróżując po Warmii i Mazurach. Zwyciężczynią aukcji okazała się Pani Klaudia z Nidzicy, która otrzymała "Dzień z Księdzem" w prezencie urodzinowym od swojej mamy.

 

 

Wspólnie odkrywaliśmy niesamowite miejsca związane z Kościołem Ewangelickim i nie tylko. Trasa wycieczki została dostosowana do oczekiwań zwyciężczyni stąd dotarliśmy również do Twierdzy Boyen i bunkrów w Mamerkach. Były też piękne kościoły ewangelickie w Sorkwitach czy Ketrzynie. Chodziliśmy po suficie kościoła w Giżycku. Szukaliśmy śladów parafii ewangelickiej na zamku w Reszlu i podziwialiśmy ruiny pałacu w Sztynorcie związanego z luterańską rodziną von Lehndorff. Nie mogło też zabraknąć okolicznościowego selfie w Lutrach. W efekcie ponad 370km i kilkanaście przystanków. Dopiero późnym wieczorem dotarliśmy do domu, jeszcze po zmroku odkrywając piękny, nieczynny kościół w Jezioranach. Najważniejsze jednak że dobrze się bawiąc mogliśmy wesprzeć WOŚP Wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się kolejna licytacja. Mam nadzieję, że po sukcesie pierwszej edycji zainteresowanie jeszcze wzrośnie.

Kto chętny niech już dziś odkłada drobne i planuje swoją wymarzoną wycieczkę! Nie zwlekaj, nie czekaj! Kup sobie księdza!

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl