Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Luter w Iławie

Po tym jak w maju br. nasza parafia zorganizował projekcję „Lutra” w Morągu i Ostródzie przyszedł czas na Iławę.

 

 

 

 

Korzystając z gościny i miłej współpracy z Biblioteką Miejską w Iławie, udało się zorganizować taką projekcję 18 września. Udział w niej wzięło około 30 osób, w tym nasi parafianie. Projekcja była o tyle przyjemniejsza, że dzięki współpracy z miejscową pizzerią, uczestnicy mogli cieszyć się ciepłą i smaczną pizzą. Tradycyjnie po filmie nadszedł czas na pytania i refleksję. Tych było dość sporo, dzięki czemu mogliśmy dokładnie wyjaśnić sobie idee i motywacje przyświecające reformatorom a także przybliżyć historię naszego Kościoła w Iławie i okolicach. To nie koniec naszych spotkań w Bibliotece. Już w październiku kolejne, tym razem poświęcone dialogowi pomiędzy chrześcijanami.  

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl