Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Witamy na pokładzie

Tak jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu informatora, za zgodą Zgromadzenia Parafialnego i Konsystorza, rozpoczęliśmy nowy etap w historii naszej parafii.

 

 

 

 

 

 

 

10 września po niedzielnym nabożeństwie gościliśmy w naszych parafialnych murach reprezentantów stowarzyszenia „RzeczJasna”. Spotkanie poświęcone było nie tylko przedstawieniu i zapoznaniu się. Przede wszystkim w jego trakcie podpisaliśmy długo negocjowaną umowę współpracy. Dzięki niej udostępniamy naszym przyjaciołom część pomieszczeń, w które będziemy chcieli wspólnie tchnąć nowego ducha i nowe życie. Jak mówi stare porzekadło: „co dwie głowy to nie jedna”, dlatego cieszymy się, że nie jesteśmy już sami i razem będziemy zmieniać nasz dom i (mamy nadzieję) otaczającą nas rzeczywistość. Namacalnym efektem naszej współpracą są pierwsze prace i góry kurzu powstałe przy kładzeniu nowej sieci elektrycznej. Mamy jednak nadzieję, że podejdziecie Państwo z wyrozumiałością do tego nieporządku, który jest nieodłączną częścią remontów. Pamiętajmy, że Bóg także zaczął tworzenie świata od chaosu ;)

 

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl