Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Olsztynie

W długi listopadowy weekend młodzież Diecezji Mazurskiej spotkała się na zjeździe młodzieży w Olsztynie. Tematem zjazdu była reformacyjna zasada Sola Scriptura. 

 

 

 

 

Zjazd rozpoczął się od wspólnego śpiewu, który prowadził ks. Dawid Banach. Modlitwę zaś i wprowadzenie w tematykę spotkania wprowadził diecezjalny duszpasterz ks. Wojciech Płoszek. 

Kolejnym punktem programu była niezwykle ciekawa prezentacja ks. Witolda Twardzika, który opowiedział o historii Biblii i jej ewangelickich wydaniach. Uczestnicy zjazdu mogli też obejrzeć kilka ciekawych egzemplarzy Pism Świętego z XVII-XIXw. , które Parafia w Pasymiu niedawno poddała gruntownej konserwacji. Niezwykle interesujące okazały się ilustracje i ryciny zamieszczone w starodrukach, dzięki którym można było poznać spojrzenie na Pismo dawnych pokoleń ewangelików. 

Następnym punktem programu były warsztaty prowadzone przez ks. Adriana Lazara, który zaproponował pracę w grupach i dyskusję na temat znaczenia Biblii i jej roli w naszym życiu. W jaki sposób my ludzie XXIw. rozumiemy reformacyjną zasadę Sola Scriptura i jak przekłada się na nasze życie. 

Po części warsztatowej nadszedł czas na rozrywkę i wspólną integrację. Podzieleni na dwie grupy udaliśmy się do tzw. „Escape Roomów”, a więc specjalnych pokoi, w których zamyka się uczestników. Ci zaś mają godzinę na rozwiązanie zagadek i znalezienie wyjścia z pułapki. Każdy z pokoi ma swoją tematykę i scenariusz i tak można było przeżyć                                                                                                                                                                                                 noc w domu strachów, uciec z izby przyjęć, przeżyć bunt w więzieniu czy też zaliczyć porachunki z gangsterami. W tym czasie druga grupa spacerowała po mieście poznając wraz z przewodnikiem historię i zabytki stolicy Warmii.

 Zjazd zakończył się wspólnym posiłkiem i obietnicą kolejnego spotkania, na diecezjalnym turnieju piłki nożnej jeszcze w grudniu. 

 

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl