Menu:

Stowarzyszenie Syloe

Muzeum Ewangelicyzmu

Informator Parafialny

Instalacja Proboszcza Parafii

W sobotę 1 października w kościele metodystycznym w Ostródzie odbyła się uroczystość instalacji na urząd proboszcza parafii ewangelickiej w Ostródzie ks. Wojciecha Płoszka.

 

 

 

 

W konsekwencji wyborów, które zostały przeprowadzone w parafii 24 lipca br. ks. Wojciech Płoszek został jednogłośnie wybrany na proboszcza parafii. Po zatwierdzeniu wyników wyborów przez Konsystorz oraz podpisaniu wokacji nastąpiła uroczystość instalacji, a więc objęcia urzędu proboszcza na 10 letnią kadencję. 

Aktu wprowadzenia dokonał Biskup Diecezji Mazurskiej ks. Rudolf Bażanowski, w asyście ks. Alfreda Figaszewskiego, ks. Marcina Koniecznego, ks. Dawida Banacha i ks. Marcina Pysza. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa mazurskiego, diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz goście ekumeniczni. na zaproszenie odpowiedzieli również przedstawiciele władz Państwowych i Samorządowych, m.in. Poseł Urszula Pasławska, Wiktor Leyk, Andrzej Wiczkowski i Czesław Najmowicz. 

W sowim kazaniu Biskup Bażanowski przypomniał biblijne rozumienie urzędu duchownego i wskazał na jego zadania i odpowiedzialność. 

Po uroczystości uczestnicy zgromadzili się na poczęstunku podczas, którego składano życzenia i podziękowania.

Zdjęcia: Marek Matuszewski

Parafia Ewangelicko-Augburska w Ostródzie; ul. Olsztyńska 1; 14-100 Ostróda

tel. 89 646 25 61; email: ostroda@luteranie.pl; www.ostroda.luteranie.pl

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ostródzie, copyright © 2013, projekt i realizacja: Marcin Jóźwik, www.marcin-jozwik.pl