Duchowni

Proboszcz

ks. Wojciech PŁOSZEK

urodzony 25.12.1985r. w Bydgoszczy
ordynowany na duchownego 25.04.2010r. w Poznaniu
administrator parafii od 1.01.2015
proboszcz parafii od 1.10.2016

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży

Rzecznik Prasowy Diecezji Mazurskiej KEA w RP

wojciech.ploszek@luteranie.pl
kom. 509-170-277

W przeszłości kolejnymi duchownymi służącymi w parafii byli:

ks. Marcin Pysz 03.2013 – 12.2014 (administrator)
ks. Rafał Kamil Dawid (wikariusz) 2011-2013
ks. Łukasz Gaś (wikariusz) 2011
ks. bp Rudolf Bażanowski (administrator) 2011-2013
ks. Wiesław Suchorab 2010
ks. Sebastian Kozieł 2007-2010
ks. Waldemar Kurzawa 2007-2009 (administrator)
ks. Ryszard Pitruski 1992 – 22.07.2007
ks. Alfred Tschirschnitz 1972-1992
ks. Edmund Schmidt 1970-1971
ks. Franciszek Duda 1954 – 30.04.1970
ks. Paweł Kubiczek 1.5.1954 – 31.12.1958
ks. Tadeusz Bogucki 12.10.1952 – 30.04.1954
ks. sen Edmund Friszke 1946 – 1958r. (duchowny dojeżdżający)

Duchowni pracujący w parafiach będących obecnie naszymi filiałami:
ks. kons. Otton Wittenberg 1959-1967 (Pasłęk i Morąg)
ks. Józef Kułak 1967-1968 (Pasłęk, Morąg, Łęguty, Mańki)
diakon Irena Heintze (Mańki, Biesal, Łęguty)

Proboszczowie w Ostródzie przed 1945r.:

ks. superintendent Hellmut Gottfried Oswald Liedtke (1937-1945)
ks. sup. August Eduard Walther (1912-1936)
ks. Gustaw Adolf Stange (1904-1911)
ks. Ernst Otto Robert Trinckler (1898-1903)
ks. Julius Nieszytka (1890-1897)
1889 –  wakat
ks. Friedrich Wilhelm Off (1885-1888)
1866-1867 – wakat
ks. sup. Wilhelm Leopold Merlecker (1855-1865)
ks. Heinrich Jakob Karl Schirmacher (1845-1854)
ks. Ernst Eduard Jeimke (1823-1844)
ks. Andreas Viktor Hansel (1814-1823)

Wikariusze

ks. Arthur Kirstein (1937-1945)
ks. Rudolf Richard Rohde (1898-1936)
ks. Oskar Adolf Hugo Hensel (1883-1897)
ks. Gustav Agathon Harnoch (1876-1897)
ks. Friedrich August Benjamin Moller (1849-1876)
ks. Eduard Emmanuel Moritz Rekoss (1849)
ks. Gustaw Herman Marcin Gizewiusz (1835-1848)
ks. Paul Christoph Marcus (1809-1834)

Trzeci duchowni

ks. Helmut Falsner  (1937-?)
ks. Otto Ernst Friedrich Walther (1898-1915)
ks. Rudolf Richard Rohde (1895-1898)
ks. Julius August Otto John (1892-1895)
ks. Julius Friedrich Sadowski (1898)
ks. Johannes August Louis Sakowsky (1888-1889)
ks. Albert August Haack (1884-1886)

Duchowni pomocniczy

ks. Hans Eduard Friedrich Boretius (1903)
ks. Otto Ernst Friedrich Walther (1897)
ks. Louis Oskar Franz Ehm (1891-1892)
ks. Paul Otto Adolf Erwin (1891)
ks. Julius Friedrich Sadowski (1898)
ks. Franz Karl Hugo Gregor (1888)
ks. Johann Benjamin Baske (1856-1860)